JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów został otwarty 19 czerwca 2010 roku. Jego budowa trwała prawie rok. Ten kompleks edukacyjno-rozrywkowy rozpościera się na powierzchni ponad 40 hektarów. Jest to największy w Polsce park jurajski.

Powstał on w niecce kopalni, gdzie znaleziono liczne skamieniałości.

JuraPark Krasiejów

Historia wykopalisk w Krasiejowie zyskała swoją sławę głównie ze względu na znaleziska triasowych kręgowców (m.in. płaza – metopozaura czy rybożernego gada – fitozaura). Wśród wydobytych okazów opisano między innymi nowego pradinozaura nazwanego Silesaurus opolensis. Był on najprawdopodobniej najstarszym dinozaurem na świecie.

Na terenie krasiejowskiego JuraParku można zobaczyć ponad 200 zrekonstruowanych modeli dinozaurów, w tym 70 gatunków mezozoicznych gadów i płazów. Znajduje się tu również tunel czasu, w którym przedstawione są dzieje naszej planety od Wielkiego Wybuchu, aż do pojawienia się na ziemi dinozaurów. W parku w Krasiejowie jest też kino (technologia 5D), gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dotykowych , ruchowych, dźwiękowych i zapachowych.

Dla najmłodszych wybudowano place zabaw ze zjeżdżalniami oraz innymi atrakcjami (m.in. małpim gajem, gold mine coasterem, statkiem pirackim, karuzelą i basenem z piłkami).

Dzięki ścieżce edukacyjnej można przemierzyć poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzdłuż tej trasy umieszczone są foto-realistyczne plansze przedstawiające roślinność oraz rekonstrukcje dinozaurów.

Znajduje się tu również Muzealny Pawilon Paleontologiczny. Zabezpiecza on największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę.

Oferta JuraParku obejmuje: warsztaty paleontologiczno-plastyczne, lekcje muzealne, możliwość zobaczenia unikatowych modeli dinozaurów, jurajskiej scenerii, największych w Europie pokładów kości triasowych gadów i płazów oraz rekonstrukcji triasowego jeziorzyska i fauny krasiejowskiej.

Właściciele JuraParku mają w planach wzbogacenie obiektu o kąpielisko, zwierzyniec i interaktywne muzeum triasowe z tysiącami eksponatów.

Park w Krasiejowie zaprasza zwiedzających codziennie od godziny 10.00.

Ceny biletów: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy).

 

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz